تاکید دکتر ستاری بر صادرات تجهیزات پزشکی

از ابتدای کار دولت، پیگیری بازار سلامت و همچنین شرکت هایی که در حوزه سلامت فعالیت می کنند از بحث های اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

وی با بیان اینکه ایجاد فضایی برای برندسازی کالاهای داخلی از مواردی است که باید به آن توجه داشت، ادامه داد:در حوزه تجهیزات پزشکی باید برخی از کالاهای داخلی شرکت ها را با برند سازی به مرحله صادرات برسانیم و فضایی جدیدی برای ارتقا بازار سلامت ایجاد کنیم.

ستاری اظهار کرد: با ایجاد فضا برای تولید کالاهای داخلی و برند سازی می توان بازار اشتغال در میان جوانان و همچنین تقویت استاندارد سازی کالاهای داخلی را نیز توسعه دهیم .

به گفته وی نبود برند از مشکلاتی است که در حوزه بازار سلامت وجود دارد.

هجدهمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث از ۲۶ تا ۲۹ اردیبهشت ماه با حضور شرکت های داخلی و خارجی در نمایشگاه بین المللی برگزار می شود.

ستاری به حوزه تجهیزات آزمایشگاهی اشاره کرد و گفت : بیش از ۳۰۰ شرکت فعال در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی در نمایشگاه امسال تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران شرکت کردند که این شرکت ها از۱۰ تا ۵۰ درصد حمایت مالی برخوردارد شدند.

وی با اشاره به اینکه ارایه یارانه به شرکت های فعال در این حوزه موضوع جدیدی نبوده است، اظهارکرد: در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری زیر ساخت های حمایتی از شرکت های دانش بنیان ایجاد شده است و توصیه می کنم در حوزه حمایت از تجهیزات پزشکی نیز به همین صورت عمل کنیم.

ستاری توضیح داد:این معاونت برای توسعه اقتصاد دانش بنیان درکشور زیرساخت هایی را از جمله حمایت از شرکت های دانش بنیان، معافیت مالیاتی و گمرگی و نیز ارایه تسهیلات از سوی صندوق نو آوری و شکوفایی با وام کم بهره ۱۰ تا ۱۱ درصد فراهم کرده است .

ستاری گفت:به تازگی معافیت های سربازی برای افراد شاغل در شرکت های دانش بنیان نیزدیده شده و تمامی این اقدامات برای ایجاد یک اکوسیستم و نیز فعال شدن و شکل گیری فعالیت های کارآفرینی در کشور انجام شده است.

وی با تاکید برضرورت همکاری های بین المللی درحوزه فعالیت های دانش بنیان گفت: بازار کشور، بازار جذابی برای خارجیان نیست ودر این زمینه باید همکاری های علمی دو جانبه صورت گیرد.

ستاری گفت :باید دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور در قالب مکانیزمی درست، با ارتباطاتی که با سایر مراکز تحقیقاتی دیگرکشورها دارد، اکو سیستم فناوری و نوآوری را در این بخش پیاده کند.

وی ادامه داد: با همکاری هایی که بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در بحث شرکت های دانش بنیان صورت گرفته است، امیدواریم تکنولوژی و فناوری جدید وارد کشور شده و بتوانیم و با فروش کالاهای داخلی و ایجاد اشتغال، نگاه صادراتی به تولیدات داخلی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه احتیاج داریم برند کالاهای داخلی را توسعه دهیم گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از هیچ بخش دولتی حمایت نمی کند و تمام تسهیلات معاونت برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

 

 

 

کانال تلگرامی کنگره

 

تماس با دبیرخانه

تلفن: 88146121

مسئول دبیرخانه علمی: 09378620406

کارشناسان ثبت نام: 09121054057 - 09197038574

09126474500- 09901636012 - 09119652660

دریافت خبرنامه الکترونیکی